Nahrávám...
Provoz NEOMEZEN - jsme tu pro Vás od pondělí do neděle. Poradíme, naceníme, doručíme.

Myčky nádobí

Myčky nádobí se staly v průběhu několika posledních let nepostradatelným pomocníkem v kuchyni. Podívejte se co je nového a na co byste si měli dát při výběru myčky pozor, dle jakých parametrů myčky vybírat a jaký typ by se hodil právě do Vaši domácnost.

Myčky můžeme rozdělit do dvou základních skupin.

  • 1. Myčky volně stojící - tzn. myčky nádobí, které jsou samostatným spotřebičem a můžete je postavit do kuchyně bez toho, abyste museli upravovat stávající kuchyňský nábytek. Je pouze potřeba připojit myčku na vodovodní řad a k odpadu. Myčky se většinou umisťují blízko dřezu, aby bylo jednodušší připojení na vodu a odpad. Volně stojící myčky jsou nejčastěji nabízeny v bílém provedení, ale vyjímkou nejsou ani myčky nerezové, stříbrné, černé, či v pastelových barvách.

Nejrozšířenější myčky 60 cm, které jsou praktičtější, protože se do nich vejde až 14 sad nádobí. Nádobí je možné mnohem variabilněji skládat a tím pádem je nádobí i lépe umyté. Mimo to mají myčky šíře 60 cm téměř stejnou spotřebu vody jako myčky menší a i spotřeba energie je na nízké úrovni, takže myčky 60 cm jsou ekonomičtější, variabilnější a i výrobci nabízejí mnohem více variat.

Myčky 45 cm jsou vhodné zejména do menších kuchyní, kam není možno umístit myčku větší, nebo tam, kde jsou 2 až 3 členové domácnosti.

Samostanou kategorií jsou myčky stolní, ty  se umisťují na kuchyňskou pracovní desku a jsou vhodné pro mytí velmi malého množství nádobí, nebo pouze pro příležitostné mytí nádobí. Stolní myčky se dobře uplatní v kuchyňkách v kancelářských budovách.

  • 2. Myčky vestavné - jsou myčky, které jsou určeny k vestavění do kuchyňského nábytku a je nutné s nimi počítat již při stavebních úpravách kuchyně a zejména při návrhu celé koncepce kuchyňské linky.

Jedním ze základních parametrů vestavných myček je jejich šíře. Jsou nabízeny, stejně jako volně stojící myčky, ve dvou rozměrech.  Myčky 60 cm a myčky 45 cm. Při úvahách, jakou myčku zvolit  je důležité si také předem rozmyslet, zda budete chtít myčku plně vestavnou - myčka integrovaná, nebo myčku s ovládacím čílkem - myčka s panelem.

Myčky šíře 60 cm jsou výhodnější hlavně z důvodu úspory energie a vody v porovnání s množstvím umytého nádobí. Mnoho myček nádobí šíře 60 cm má ve své výbavě i možnost využití programu poloviční náplně, takže můžete i nadále ušetřit. Dalším benefitem je i to, že množství mycího prostředku, ať už tablet, nebo mycího prášku je stejné do myček šíře 60 cm i myček menších.

Myčky plně integrované jsou zcela zabudovány k kuchyňském nábytku a ovládání je umístěno v horní liště, která je vidět pouze po otevření myčky. Myčky plně integrované jsou nabízeny v šíři 45 cm a myčky plně integrované v šíři 60 cm.

Výhodou je zejména to, že při koupi nové myčky po letech používání, můžete jednoduše myčku nádobí vymontovat a instalovat myčku novou od jakékoli značky. Nemusíte se tedy při výběru omezovat např. designem myčky, či kuchyně, aby se Vám hodila i nová myčka, ale můžete se plně věnovat výběru důležitých parametrů, jako jsou spotřeba energie, vody, účinnosti mytí, nebo vybavení myčky, uspořádání košů a ostřikovacích ramen.

Myčky s ovládacím panelem mají ovládání neustále nadosah. U některých myček nádobí s panelem, zejména u těch lépe vybavených, můžete na ovládacím panelu sledovat v jaké je fázi mytí, kolik času zbývá do konce programu, pokud dojde sůl, či leštidlo myčka Vás na to upozorní rozsvícením kontrolky atd. 

Myčky nádobí s ovládacím panelem jsou dodávány nejčastěji v provedení nerez - nerez ovládací čílko, ale v nabídce jsou i myčky nádobí  v bílém a černém provedení.