Nahrávám...
Provoz NEOMEZEN - jsme tu pro Vás od pondělí do neděle. Poradíme, naceníme, doručíme.

Aktuality

Indukční varné desky s digestoří

05.12.2023 | Aktuálně

Moderní kuchyně žádá i moderní a chytré řešení.

Trendy jsou kuchyně s ostrůvkovým vařením a velmi důmyslným řešením je indukční varná deska s digestoří

Mezi nejlepší patří značky Elica Nikola Tesla, De Dietrich, AEG,  Faber, nebo Ciarko.

Všechny indukční desky s integrovaným odsavačem jsou vždy v luxusním provedení. Indukce mají moderní a jednoduché ovládání pro každou zónu zvlášť, je možné nabídnou varné desky s Flexi zónou, Booster je samozřejmostí. Vždy je i funkce propojení varné desky a digestoře.

 

Hned na začátku úvah o nové kuchyni je velmi důležité rozhodnutí, jakým způsobem bude odsávání řešeno. Zda bude odtah ven, nebo přes uhlíkové filtry., tzv. recirkulaci.

Recirkulace, nebo-li odsávání přes uhlíkové filtry se hodí do pasivních domů a bytů, do interérů, kde je rekuperace a tedy možnost zpětného využití tepla, nebo tam, kde je stavebně nemožné vhodně umístit odtahovou trubku.

Výhodou recirkulace je zejména to, že teplo neodchází z interéru, není nutné řešit odtahové potrubí a tím pádem i jednodušší instalace. Odvod vzduchu je vyveden soklem.

Nevýhodou je nutnost měnit uhlíkové filtry a tedy i v průběhu let určité náklady. Dále nižší účinnost a výkon, nebo zvýšená hlučnost.

Digestoře s odtahem ven jsou účinnější, méně hlučné, výkonnější, ale je nutné připravit odvod z budovy a správné napojení se zpětnou klapkou a co nejkratším a nejpřímnějším vedením.

Odtah z budovy není vhodný pro velmi zateplené a utěsněné domy, ani pro budovy, kde je instalována rekuperace.

Příprava je opravdu hodně důležitá.

Každý má jinou dispozici, jiné stavební možnosti a svoje představy, jak bude odsávání fungovat.

Řešení máme pro každou dispozici i požadavky, jen je nutné vše včas promyslet, nechat si poradit a ve správnou chvíli nezapomenout na stavební připravenost.

Ještě před vylitím podlah je například nutné, umístit odtahovou trubku do podlahy, ale před tím si přesně rozkreslit rozmístění celé kuchyňské linky, aby ve finále vše přesně sedlo.

Není-li možné zasahovat do podlahy, je možné vést odtahové potrubí za soklem. Vždy je třeba připravit otvor z budovy a na něj instalovat zpětnou klapku, nebo mřížku.

Indukční varné desky s digestoří jsou v současné době velmi žádané. Mají perfektní design a nemusíte řešit odtah nad varnou deskou . Jsou vhodné i do otevřených prostor s vysokými stropy, nebo šikminami.

K varným deskám s odsvačem je nutné řešit příslušenství. S tím Vám rádi pomůžeme a nabídnemem nejrůznější potrubí, kolena, zpětné klapky, filtry, prostě vše, co je ke správné funkci digestoře a Vaší konkrétní dispozici potřeba.

Praktické jsou i doplňky typu speciálních poklic, které nabízí např. značka AEG má v nabídce speciální poklice, které nedovolí páře stoupat nahoru, ale rovnou ji posílají do odsavače.

 

S výběrem varné desky s integrovanou digestoří Vám rádi pomůžeme, poradíme a doladíme veškěré příslušenství.

S důvěrou se na nás můžete obrátit buď telefonicky 608 20 50 31, nebo mailem, rádi se Vám budeme věnovat.

zpět na předchozí stránku