Nahrávám...
Provoz NEOMEZEN - jsme tu pro Vás od pondělí do neděle. Poradíme, naceníme, doručíme.

Aktuality

Jak vybrat indukční varnou desku

05.11.2020 | Aktuálně

Uvažujete o koupi indukční varné desky, ale nevíte jakých parametrů si všímat? Máte strach z dotykových ovládání, či složitosti ovládacích prvků a velkého množství moderních funkcí? Poradíme jak si správně vybrat indukční varnou.

Indukční varné desky se liší nejen šířkou, ale i způsobem ovládání, množstvím doplňkových funkcí, které jsou mnohdy velmi užitečné, ale i barevným provedením, nebo designovým zpracováním, nebo možností připojení na 230V.

Základním parametrem je šířka indukční varné desky.

Nejběžnější jsou desky čtyřplotýnkové šíře 60 cm. Některé modely mají možnost spojit dvě zóny v jednu velkou, tzv. Flexi zónu. Tu můžete využít např. při častém používání velkých pánví, nebo oválných pekáčů, nebo grilovacích plátů.

Dalšími velmi žádanými modely jsou šíře 80cm. Tyto varné desky mají zpravidla 4, nebo 5 varných zón, některé opět s oblíbenou Flexi zónou.

Ovládání indukční varné desky

Aby jste mohli varnou desku jednoduše a rychle ovládat je nutné vybrat optimál typ ovládání. Všechny indukční varné desky mají v současnosti dotykové ovládání, které se ovšem u jednotlivých modelů velmi liší. Základní je ovládání symboly + a -, které je ovšem zdlouhavé a při potřebě rychle upravit výkon dost pomalé, proto od něj výrobci postupně upouštějí a nahrazují jej TouchSliderposuvné dotykové ovládání. To je velmi rychlé a jednoduché pro obsluhu. Změna výkonu, zapnutí, či vypnutí dané zóny pouze jedním dotykem. TouchSlider je stupnice zobrazená na varné desce od 0 až Power. Některé modely mají ovládání TouchSlider pro každou zónu zvlášť, což doporučujeme. Všechny indukční varné desky AEG a Electrolux, které jsou vybaveny TouchSlider mají ovládání pro každou zónu zvlášť.

Doplňkové funkce indukčních varných desek

Časovač, Pauza, SenseBoil, SenseFry, Rozpouštění čokolády a mnoho dalších funkcí velmi usnadní a zjednoduší práci v kuchyni. Využíjte je i vy!

Časovač - stačí nastavit na požadovaný čas a následně zóna sama vypne.

Pauza - představte si, že vaříte na všech plotnách, a vy nutně musíte odběhnout. Stačí aktivovat Pauzu, vše se vypne a až se za pár minut vrátíte znáčnete opět Pauzu a vše se nastaví přesně tak, jak bylo původně navoleno.

SenseBoil - hlídá bod varu a díky tomu nikdy nepřeteče vroucí voda, či polévka.

SenseFry - smažící senroz hlídá úřesnou teplotu plotýnky na stupních 1-9 a díky tomu se při smažení při vhodně zvoleném stupni nic nepřipálí. I palačinky budou jedna jako druhá. Stejně tak minutky, či steaky.

Indukční varné desky na 230V

Velmi často se nás zákazníci ptají na varné desky, ktreé je možné připojit na 230V. Ano, existují. V nabídce jich je mnoho. Tyto varné desky mají zabudovaný omezovač výkonu, který ale v běžné praxi téměř nepocítíte. Omezovač je nutné před prvním použitím aktivovat - vždy dle přiloženého návodu. I po případném výpadku proudu není potřeba již nikdy omezovač nastavovat.

 

Přejeme Vám šťastnou ruku při výběru nejlepší varné deky právě pro Vás .

Pokud byste si s výběrem nevěděli rady, oslovte nás, rádi se Vám budeme věnovat. Kontaktovat nás můžete i telefonicky 608 20 50 31.

TouchSlider - posuvné dotykové ovládání každé zóny zvlášť

SenseBoil - hlídání bodu varu

Rozpouštění - např. čokoláda při 42°C

zpět na předchozí stránku