Nahrávám...
Provoz NEOMEZEN - jsme tu pro Vás od pondělí do neděle. Poradíme, naceníme, doručíme.

Aktuality

Jak fungují parní trouby?

11.02.2019 | Aktuálně

Určitě jste už slyšeli termín PARNÍ TROUBA, ale co si pod tímto termínem přesně představit? Pouze o zdravém vaření a o přípravě zeleniny to určitě není. Díky páře ušetříte elektrickou energii, protože může péci s párou při nižších teplotách kratší dobu. Potraviny si navíc zachovají svoji přirozenou chuť i mnohem více vitamínů a minerálů. Díky tomu nemusíte ani tolik solit a můžete snížit i spotřebu tuků. Pokrm zůstane díky páře mnohem šťavnatější.

Samozřejmě, že v parní troubě uvaříte za pár minut zeleninu, která bude chutná, plná vitamínů a minerálních látek, bude mít krásnou zářivou barvu a vy si pochutnáte, ale tím to rozhodně nekončí.

Parní trouba vám umožní jednoduše připravit například rýži, knedlíky, gnochi, nebo brambory. Stačí zvolit program 100% pára a třeba rýže je za 30 minut hotová. Stejně tak knedlíky. Chcete-li připravit malé ovocné knedlíky, tak vězte, že stačí pouhých 10 min a dokonalý výsledek je zaručen a gnochi jsou hotové za 7 minut. Už nemusíte řešit, zda nepřeteče voda na varné desce, nebo zda jste nezapomněli zamíchat vodu. 

S využitím páry v parní troubě je možné skvěle nachystat velké kusy masa tak, aby byly dobře propečené, zároveň štavnaté a navrchu perfektní kůrčička. Využijte program 50% horký vzduch, 50% pára. Takové vepřové koleno pečené na 130°C  s parním programem bude za 2,5 hodiny naprosto luxusní, vyzkoušejte to!

Některé moučníky, chléb, nebo maso pečené s 25% páry budou též mnohem chutnější. Mimo to při využití páry můžete péci na nižší teploty, než jste zvyklí a díky tomu i ušetříte.

Speciální programy, kterými jsou vybaveny některé modely parních trub jistě ocení nejen gurmáni. Příprava pokrmů metodou SousVide již není záležitostí jen exklusivních restaurací, ale s trochou zručnosti to zvládne doma každý kuchař. Trouby vybavené programy SousVide připraví zavakuované potraviny při stabilních teplotách a dané době a přemění je v naprosto skvělý gurmánský zážitek. Připravte si SousVide doma, s parní troubou je to hračka!

Co parní trouba zvládá zcela skvěle je ohřev pokrmů, takže může zcela nahradit i mikrovlnnou troubu. Ohřev probíhá párou. Do 10 minut jsou všechny pokrny perfektně rovnoměrně prohřáté a je jedno, zda ohříváte jednu porci, nebo třeba čtyři. Ohřívání v parní troubě je mnohem zdravější, jen horká pára. Ohřívat můžete pokrmy přímo na talířích, nebo v jednotlivých nádobách a následně servírovat. Doporučuejme modely AEG BSK892330M, nebo Electrolux EOB9956XAX. Jedná se o dva plně vybavené modely, které nezklamou!

Mezi opravdové vychytávky, kterými jsou parní trouby vybaveny, je ohřev talířů, kunutí těsta, výroba jogurtu, nebo zavařování. Jednoduché intuitivní ovládání všem napoví jak nastavit i tyto velmi užitečné programy a tím využít na maximum parní troubu, kterou vřele doporučujeme.

Součástí vybavení parní trouby, nebo-li domácí konvektomat je i teplotní sonda. S teplotní, nebo-li pečící sondou budou výsledky pečení ještě dokonalejší, nezapomeňte ji využívat. 

Máte-li obavy, že parní troubu nebudete moci používat bez využití páry, opak je pravdou. Každá parní trouba ke vybavena tradičními programy: horký vzduch, horní spodní pečení, gril a různé kombinace těchto ohřevů. A navíc samozřejmě vaření v páře a pečení s párou.

Ptáte se na údržbu parní trouby? Je to jednoduché. Parní trouba si o čištění a odvápnění řekne sama. Následně stačí nalít do zásobníku odvápňovací přípravek a zapnot příslušný program. Následně je trouba vyčištěna téměř dokonale.

 

Nejlepší parní trouby jsou dle našich osobních zkušeností parní trouby AEG a parní trouby Electrolux.

Pořídíte-li si parní troubu AEG, či Electrolux, jste srdečně zváni na KURZ PEČENÍ V PARNÍCH TROUBÁCH. Kurzy pořádá společnost AEG Electrolux. Kurz jepro jednoho zcela zdarma, pro partnere za 500 Kč. Všem kurz vřele doporučujeme. Nejen, že se dozvíte mnoho nového o parní troubě, mnoho se můžete i přiučit a v neposladní řadě je to i příjemná společenská událost v krásných prostorách.

Ne všechny parní trouby umí vše, co jsme výše uvedli, proto nás kontaktujte. Rádi sestavíme speciální cenovouu nabídku přímo na Vaše požadavky. Vysvětlíme vše na co byste se chtěli zeptat a sdělíme i naše osobní zkušenosti s parními troubami, které již několik let denně využíváme.

příprava v páře

dokonalé kuře připravené s párou

příprava SousVide

pečení s pečící sondou

zpět na předchozí stránku