Nahrávám...
Provoz NEOMEZEN - jsme tu pro Vás od pondělí do neděle. Poradíme, naceníme, doručíme.

Jak si vybrat vestavnou troubu? Poradíme Vám!

Na co se zaměřit při výběru vestavné trouby, na co nezapomenout a co vlastně od trouby můžete očekávat. Jak správně vybrat troubu a co vlastně vestavné trouby nabízejí?

V nabídce jsou vestavné trouby samostatné  - takové, které mají ovládání pouze pro troubu, nikoli pro varnou desku,  trouby do kombinace, neboli s ovládáním varné desky. Při rozhodování jaký typ trouby zvolit byste měli brát ohled i na funkce trouby, zda jednoduchou troubu pouze se spodní a horní spirálou, či troubu horkovzdušnou a s grilem, nebo velice oblíbené trouby s již naprogramovanými recepty.

Důležitý je při výběru vestavěné trouby i její rozměr, reps. šířka. Standartně jsou v nabídce trouby šíře 600 mm, ale milovníci vaření a dobré kuchyně by mohli být nadšeni i z trouby širší a to až do šíře 900 mm.

Umístění trouby je důležité též promyslet. Pohodlné je umístit pečící troubu do výšky, tak aby se Vám s připravovanými pokrmy dobře manipulovalo a pohodlně jste viděli co se uvnitř trouby děje. To však vyžaduje dostatek místa ve Vaší kuchyni.

Jste-li příznivci spíše tradičního sestavení kuchyňské linky, nebo Vám prostor nedovolí troubu umístit do zvýšeného modulu, nechte si zabudovat svoji troubu pod pracovní desku. V případě, že upřednostňujete zabudování trouby pod pracovní desku, můžeme vám doporučit i polyvalentní kombinaci trouby s plynovou nebo sklokeramickou varnou deskou, kde je ovládaní varné desky umístěno přímo na ovládacím panelu trouby.
Je dobré vědět, že na trhu jsou nejen klasické trouby s tradičním vyklápěcím otevíráním, ale i trouby s bočním otevíráním, nebo tzv. vozíky.

Funkčnost moderních trub nám při správném používání urychluje a zjednodušuje přípravu pokrmů. Mezi dnešní trendy patří zejména použití funkcí jako gril, horní či spodní ohřev v kombinaci s horkým vzduchem, rozmrazování potravin či rovnoměrná distribuce tepla pomocí ventilátoru. Nejdokonalejší jsou trouby s možností využití páry, trouby s parním generátorem.

Vyberte si typy funkcí, které budete využívat, a následně si zvolte typ trouby – troubu s ventilátorem, horkovzdušnou troubu, multifunkční troubu s 5, 7, 9, 10 nebo 13 funkcemi, nebo trouby s již naprogramovanými recepty. Trouby s naprogramovanými recepty skutečně fungují a výsledky jsou opravdu překvapující. A to vše téměř bez práce.
Pokrok můžeme zaznamenat i v technických rysech. Jedná se o vlastnosti, které mohou díky speciálnímu vnitřnímu povrchu umožnit snazší a ekologičtější čištění, např. nízko porézní smalt s funkcí Aqua Clean či trouby pyrolytické - pyrolytické čištění fungující na bázi vypalování zbytků jídel. Velkou oblibu také nalezly katalytické desky, jejichž instalací na vnitřní stěnu trouby lze zabránit absorbování tuků a zbytků jídel.

Za zmínku stojí trouby se speciální povrchovou úpravou nerezových ploch, která zabraňuje otiskům prstů.

 

Trouba ve zvýšené poloze v kombinaci s mikrovlnnou troubou velmi elegantní řešení

Trouba umístěná pod pracovní deskou

Moderní trouby jsou vybaveny pečící sondou

Nejefektivnější způsob čištění trouby je pyrolýza

Velmi praktické jsou teleskopické výsuvy

Parní trouby jsou hitem a velmi praktickým pomocníkem pro přípravu vynikajících pokrmů

Prodloužené záruky na spotřebiče AEG

Prodloužené záruky na spotřebiče AEG

Zakoupíte-li některý z vybraných modelů vestavných spotřebičů, volně stojících praček či sušiček nabízíme prodlouženou záruku 5 let na kompletní spotřebič, 10 let na invertorový motor a doživotní záruku na motor ÖKOInvertor.

Váš nový spotřebič je nutné zaregistrovat v on-line formuláři, do 30 dnů od dodání,. Formulář je společný pro všechny typy záruk i jejich možné kombinace..

ZAREGISTROVAT SPOTŘEBIČ